Tisková zpráva - Blansko láká investory

Tisková zpráva

Blansko láká investory

Průmyslová zóna v Blansku o velikosti cca 13 ha byla vybudovaná v roce 2005  nákladem cca 57 mil. Kč je téměř obsazená. V současnosti na cca 60% zainvestované plochy působí zde 8 firem, které zaměstnávají přibližně 250 lidí.

O zbývající pozemky o rozloze 48000 m2 je přitom velký zájem, usiluje o ně téměř desítka zájemců převážně z regionu Blansko. Zastupitelstvo by mělo o volných plochách pro investory rozhodnout nejpozději do konce letošního roku.

„Jsme rádi, že po letech útlumu je o připravené plochy, takový zájem. Je to jen další důkaz toho, že se Blansko stává pro investory atraktivní lokalitou,“ vysvětluje blanenský místostarosta Jiří Crha, podle kterého v zóně navíc vznikne dalších sto pracovních míst.

Nemocnice dostane magnetickou rezonanci

Umístění magnetické rezonance právě v blanenské nemocnici doporučila přístrojová komise na ministerstvu zdravotnictví koncem roku 2015.

Magnetická rezonance přijde nemocnici na cca 50 miliónů korun. Pracoviště s touto zobrazovací metodou v okrese chybí. Pacienti z Blanenska musejí na magnetickou rezonanci dojíždět do Brna nebo do Prostějova. „Čekací doby na vyšetření bývají i několik měsíců“ upozorňuje Crha.

V rámci modernizace areálu bude v letošním roce vybudováno také parkoviště nad nemocnicí pro 150 aut. „Měla by se tím výrazně zlepšit situace s nedostatkem parkovacích míst jak v nemocnici, tak v přilehlém okolí“ doplňuje blanenský místostarosta Jiří Crha(ODS).